Kup Teraz
Zarejestruj
O grze

Jak grać

Gdy rozpoczyna się rozgrywka, kontrolujesz zazwyczaj jeden region na mapie. Inne tereny należą do sił neutralnych lub przeciwników. Istnieją również włości specjalne, z którymi masz możliwość nawiązywania kontaktu. Najprawdopodobniej zechcesz rozszerzać swoje królestwo, przejmując okoliczne obszary.

W zasięgu swoich włości początkowych będziesz mieć do dyspozycji magazyn z niewielkimi zapasami, słabego dowódcę niezbyt licznej armii i kilku budowniczych, gotowych do rozpoczęcia przebudowy twojego królestwa. Swoje pierwsze kroki powinieneś skierować w stronę właściwego wykorzystania mikrych zapasów, które muszą wystarczyć na uruchomienie całej gospodarki. Oznaczać to będzie budowę kilku rezydencji, które zapewnią poddanym dach nad głową, kilku obejść gromadzących drewno i kamień, a także tych produkujących deski i narzędzia. Właściwe zaplanowanie podstaw gospodarki pozwoli ci na rozwinięcie produkcji i zapewni dodatkowe towary oraz jednostki.

Aby wygrać w The Settlers 7, musisz być pierwszym z graczy, który osiągnie wcześniej ustaloną liczbę punktów zwycięstwa. Na początku rozgrywki oceń dostępne punkty zwycięstwa na mapie i zaplanuj strategię, która pozwoli ci je zdobyć. Wtedy pozostaje już tylko tak kształtować gospodarkę i prowadzić rozgrywkę, aby osiągnąć wymaganą wartość punktów zwycięstwa. Alternatywną drogą ku sukcesowi jest podbicie innych królestw znajdujących się na mapie. Istnieją trzy główne drogi rozwoju, które mogą doprowadzić cię do punktów zwycięstwa zapewniających wygraną: militarna, handlowa oraz technologiczna. (Więcej szczegółów na ten temat znajduje się w dziale "Trzy Drogi ku Wygranej").

Ekspansja militarna skupia się na powoływaniu żołnierzy różnych specjalności, dzięki którym można podbić inne włości i pokonać wrogie armie.
Ekspansja handlowa pozwala prowadzić wymianę towarową z portem lub targowiskiem, które są zlokalizowane w granicach określonych włości, co stanowi alternatywę dla rozbudowy wielkiej, samowystarczalnej gospodarki.
Ekspansja technologiczna zakłada powoływanie zakonników, którzy następnie udają się do różnych włości klasztornych na mapie, gdzie zgłębiają tajniki wiedzy i zdobywają technologie poprawiające funkcjonowanie twojej gospodarki oraz wojsk.

Zakładając, że żaden z graczy nie wyeliminuje wszystkich pozostałych, rozgrywka przejdzie przez kilka etapów, włączając w to tworzenie gospodarki, rozszerzanie włości celem zdobycia określonych surowców i wreszcie wyścig po punkty zwycięstwa.